5 žingsniai kaip prižiūrėti veido odą

gold beauty line #tavogrozioritualams

Nerandate laiko intensyviai veido odos priežiūrai? Palepinkite save apie tai per daug nemąstydamos. Gera odos priežiūra ir sveikos gyvensenos pasirinkimas gali atitolinti senėjimo procesą ir padėti išvengti įvairių odos problemų. Pateiksime penkis patarimus, kurie padės kiekvieną dieną.

 

1. Apsaugokite odą nuo saulės spindulių

Vienas iš svarbiausių būdų, kaip rūpintis savo oda, yra apsaugoti ją nuo saulės. Per didelis saulės kiekis gali iškelti raukšles, amžiaus dėmes ir kitas odos problemas bei padidinti odos vėžio riziką.

Maksimaliai apsaugai nuo saulės:

  • Naudokite apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF ne mažesnis nei 30.
  • Venkite saulės tarp 10 ir 14 valandos, kai ji būna stipriausia.
  • Kuo mažiau saulės spindulių sąlyčio su jūsų oda bus tuo geriau, todėl nešiokite kūną dengiančius rūbus ir kepures nuo saulės.

 

2. Nerūkykite

Tyrimais įrodyta, jog rūkymas pagreitina senėjimą, todėl rūkančių oda praranda žvilgesį bei pradeda greičiau raukšlėtis. Rūkymas siaurina kraujagysles, todėl oda atrodo praradusi spindesį. Be to, rūkymas taip pat kenkia kolagenui, kuris suteikia suteikia odai elastingumo.

 

3. Rūpinkitės savo oda

Per dažnas veido prausimas gali sukelti odos problemų. Norėdami išlaikyti odos švelnumą:

  • Ribokite maudymosi laiką. Karštas vanduo ir ilgi dušai pašalina odos riebumą. Jį nuplauti gerai, tačiau odai jo taip pat neturėtų trūkti. Todėl neužsibūkite vonioje per ilgai bei prauskitės po šiltu, o ne karštu vandeniu.
  • Venkite stiprių muilų, nes jie gali pernelyg išsausinti jūsų veido odą. Vietoj to, geriau rinkitės specialius veidui valiklius atitinkančius jūsų odos tipą.
  • Nusausinkite veidą jo nežalodami. Nenaudokite grubaus paviršiaus rankšluosčių ir netrinkite veido norėdami jį nusausinti. Geriausia, jog nuvalius jis vis tiek liktų drėgnas, o likusi drėgme susigertų savaime.
  • Drėkinkite sausą odą. Pasirinkite priemones, kurios tiks jūsų odos tipui ir prisotinkite ją drėgmės, kuri reikalinga sveikos odos būklei palaikyti.

 

4. Valgykite sveikai

Sveika mityba gali pagerinti jūsų išvaizdą ir savijautą. Valgykite vaisius, daržoves, pilno grūdo produktus ir liesus baltymus. Be to, gerkite daug vandens, nes jis palaiko skysčius jūsų organizme ir neleidžia dehidratuoti.

 

5. Venkite streso

Nekontroliuojamas stresas gali dirginti jūsų odą ir paskatinti aknės atsiradimą. Norint paskatinti sveiką odos ir sveikatos būklę, imkitės veiksmų, kad gebėtumėte išvengti ar kontroliuoti stresą. Pakankamai išsimiegokite, planuokite rytojaus darbus, veikite tai ką mėgstate – tai padeda jaustis geriau.

 

Rūpinkitės savimi, mylėkite save ir jauskitės gražios kasdien!