Kaip tinkamai prižiūrėti veido odą

gold beauty line #tavogrozioritualams

Oda yra subtilus dalykas, deja, ne visi ją prižiūri tinkamai. Jei jūsų oda atrodo papilkėjusi ar sausa, tikėtina, kad negaunate pakankamai reikiamų vitaminų arba vandens. Taip pat, gali būti, kad miegate ne ant tinkamos pagalvės pusės. Laimei, sužinoti kaip rūpintis oda labai paprasta ir lengva, o pasinaudojant patarimais, oda tampa sveikesnė ir spindinti, todėl verta pasistengti!

 • Plaukite veidą mažiausiai dukart per dieną.

Įsitikinkite, kad naudojate tinkamus prausiklius, kurie nekenkia jūsų odai. Jei turite tam tikrų odos problemų, įsigykite specialias joms priemones. Sergant akne, rinkitės produktus, kurie skirti aknei, o turint sausą odą rinkitės tuos, kurių aprašyme matote, kad jie skirti šiam odos tipui.

 • Nušveiskite odą ne daugiau nei dukart per savaitę.

Per dažnas šveitimas gali pakenkti jūsų odai. Tačiau šveičiant odą ne dažniau nei du kartus per savaitę ji bus išvalyta nuo negyvų ląstelių ir oda taps gaivesnė. Net lūpoms galite naudoti šveitiklius jei jaučiate, kad jos per sausos.

 • Naudokite drėkinančius produktus kasdien.

Juos naudojant suteiksite savo odai drėgmės, kurios jai gali trūkti, ypač žiemos ir vasaros sezonais. Be to, jis papildys jūsų odą drėgme ir mineralais, kuriuos nuplovėte prausdamiesi. Geriausias laikas drėkinti odą yra iškart nusiprausus.

 • Laikykitės rėžimo.

Norint sulaukti rezultatų reikia laikytis rėžimo ir pradėjus savo kelią gražesnės odos link negalima sustoti ar daryti pertraukos, nes viską reikės pradėti iš naujo ir ilgiau laukti teigiamų rezultatų. Įpraskite prie rutinos ir atlikite tuos pačius veiksmus kiekvieną dieną. Nepamirškite nusiprausti veido ir tinkamai jo nuvalyti bei jo drėkinti.

 • Gerkite daug vandens.

Tai padės jūsų odai išlikti švelniai ir pridės spindesio. Tai taip pat sumažins aknės ir spuogų tikimybę. Jei negeriate pakankamai vandens, oda atrodo papilkėjusi ir sausa. Patartina išgerti maždaug 1,5-2 litrus kasdien.

Valgykite maistą, kuriame gausu vitamino C. Tyrimai rodo, kad valgant pakankamai produktų, kuriuose yra vitamino C ir ribojant nesveiką maistą, kuriame gausu riebalų ir nereikalingų angliavandenių gali jūsų odai suteikti jaunatviškumo.

 • Valgykite maistą, kuriame randama omega-3 riebalų rūgščių.

Tai padės odai gauti drėgmės, kuri suteikia odai jaunatviškumo ir ją drėkina.

 • Gerkite žalią arbatą.

Žalioji arbata pilna antioksidantų, kurie padeda sumažinti odos paburkimą.

Braškių glotnučiai gerina odos būklę visapusiškai. Sutrinkite 200 gramų braškių su 250g. natūralaus jogurto ir 0,5 arbatinio šaukštelio medaus. Tokį mišinį galite gerti arba tepti ant odos, kaip veido kaukę. Palikite šį mišinį 8 minutėms ir po to nuplaukite. Kadangi braškėse gausu vitamino C, jos labai gerai veikia odos būklę.

 • Raskite laiko panaikinti stresui.

Kuo daugiau streso patiriate, tuo didesnė tikimybė, kad kentėsite nuo spuogų. Nusistatykite darbų ribas ir nesiimkite daugiau nei galite atlikti. Taip pat įsitikinkite, kad kiekvieną savaitę skirsite pakankamai laiko pomėgiams ir atsipalaidavimui.

 • Pakankamai išsimiegokite.

Suaugusiems reikia maždaug 7-8 valandų miego. Netinkamai išsimiegoję visą dieną jausitės pavargę, o po akimis atsiras papilkėjimai, kurie neprideda sveikos išvaizdos. Miegokite ant šilkinių ar bent medvilninių pagalvių užvalkalų, nes tokie užvalkalai švelnesni jūsų odai. Be to, miegas ant nugaros taip pat naudingas, nes sumažinate raukšlių atsiradimą toje pusėje, ant kurios miegate.

 • Mankštinkitės bent 2-3 valandas per savaitę.

Mankšta ne tik naudinga jūsų kūnui, bet ir odai. Tai padeda odai pritraukti daugiau deguonies ir maistinių medžiagų. Taip pat prakaituodamas kūnas atstato toksinų kiekį, kurie padeda išvalyti odą.

 • Kuo rečiau naudokite makiažą ir įsitikinkite, kad jį nuvalote prieš einant miegoti.

Dėl makiažo jūsų oda gali atrodyti graži, tačiau jei per daug dažnai apsunkinate savo veido odą makiažu, gali atsirasti spuogų. Niekada neikite miegoti nenusivaliusios makiažo. Visada pašalinkite jį makiažo valikliu ir švelniu veido prausikliu. Jei dažnai dažotės, išlaikykite savo šepetėlius švarius, kad išvengtumėte užsikrėtimų. Plaukite juos bent du kartus per mėnesį.

 • Sumažinkite kofeino, cigarečių ir alkoholio vartojimą.

Visi šie dalykai gali nublukinti ir išsausinti jūsų odą. Rūkymas sendina ir padidina raukšlių atsiradimą. Jis kenkia odai, nes sumažina kraujotakos efektyvumą siaurindamas kraujagysles odos paviršiuje. Taip pat kenkia kolagenui ir elastinui, kurie turi didelę reikšmę odos elastingumui ir patvarumui. Kava ir alkoholis taip pat labai dehidratuoja ir gali sukelti odos sausėjimą. Nuo per daug kavos net gali atsirasti spuogų, o kadangi ji yra rūgšti, gali sutrikti riebalų gamyba odoje.

Rūpinkitės savo odos būkle kasdien ir net maži dalykai ir pokyčiai galimai prives prie geresnės odos būklės. Užtikrinkite, kad gaunate pakankamai reikalingų medžiagų, gyvenate sveikiau ir naudojate tinkamas savo odai priemones. Būkite patenkintos savimi ir savo odos būkle kiekvieną dieną.