Mitybos įtaka odos būklei

gold beauty line #tavogrozioritualams

Daugelis iš mūsų tikrai nutuokia kokie produktai turėtų būti sveikoje mityboje. Suprantame, kad greitas maistas nėra geriausias pasirinkimas sveikatai ir, kad braškių pakuotėje daugiau kalorijų nei morkoje. Tačiau ar kada galvojote kaip, tai ką dedame į burną, paveikia mūsų odos būklę? Tiesą sakant valgome tai kas skanu ir retai galvojame apie to pasekmes. Nesvarbu, klišė ar ne, bet – esame tai, ką valgome, ypač kai kalba pasisuka apie mūsų odą.

Žinoma, tai nereiškia, kad turite griebtis kraštutinumų ir pradėti organizmo valymą sultimis, kad turėtumėte sveiką odą. Tiesiog, reikia daugiau žinių kaip oda reaguoja į įvairius produktus ir kaip mūsų mitybos įpročiai gali paveikti odos būklę.

 

Raudona mėsa

Nėra nieko blogo savo valgiaraštį papildyti mėsos produktais, tačiau jūsų odos būklei geriau jei kasdien vartotumėte liesus baltymų produktus. Vištienos ar kalakutienos krūtinėlė, ne tik turi daug vitamino B ir niacino, kuris gali padėti apsisaugoti nuo odos vėžio, tačiau taip pat turi mažesnį sočiųjų riebalų kiekį. Tai reiškia, kad kelia mažiau neigiamų reakcijų nei raudona mėsa.

 

Gliutenas

Šiuolaikinėje visuomenėje žmonės pradeda vengti produktų turinčių gliuteno. Žinome, kad gliutenas dažniausiai randamas angliavandeniuose, o daug angliavandenių turinti mityba susijusi su didesne raukšlių atsiradimo tikimybe.

 

Cukrus

Jei reikėtų rinktis bent vieną produktą, kurio atsisakius oda taptų skaistesnė ir lygesnė, pirmas dalykas ko turėtumėte atsisakyti yra cukrus. Cukrus pagreitina senėjimo procesą, sumažindamas odos elastingumą, dėl kurio per anksti atsiranda raukšlių. Tai vyksta proceso metu, vadinamu glikacija, kai cukrus susijungia su kolagenu ir baltymais jūsų odoje ir verčia ląsteles sukietėti, susilpnėti ir patamsėti. Be to, pridėtinis cukrus turi daug blogų savybių, nuo jo pertekliaus ant veido taip pat atsiranda spuogų, kas tikrai neprideda grožio ir oda neatrodo sveika.

 

Pienas

Jei kovojate su akne, apsvarstykite apriboti pieno produktų suvartojimą. Tikima, kad pieno produktai turi sąlytį su spuogais. Tiesa, atlikti tyrimai neparodo tikslių rezultatų kodėl, tai gali būti dėl hormonų ar didelės glikemijos apkrovos, sukeliančios cukraus kiekio padidėjimą kraujyje, tuo pačiu padidina insuliną, ko rezultate oda išskiria daugiau riebalų. Tačiau pieno produktuose gausu kalcio, tad jei jų atsisakysite, būkite tikri, kad kalcio kiekį gaunate iš kitų produktų. Pavyzdžiui, špinatų, kopūstų, baltųjų pupelių ar sojos.

 

Švieži vaisiai

Nors vaisius valgyti sveika, tačiau per didelis jų kiekis taip pat neprisideda prie geros odos būklės. Todėl suvalgant jų ribotą kiekį galite gauti daug naudos. Vaisiai, pavyzdžiui, apelsinai, braškės ar mangai, turi didelį vitamino C kiekį. Vitaminas C yra labai svarbus formuojant storus kolageno pluoštus. Jis taip pat veikia kaip antioksidantas, apsaugantis odą nuo UV spindulių ir taršos. Dėl savo teigiamų savybių daugelyje grožiui skirtų priemonių sudėtyje yra vitamino C, kuris padeda stabiliai palaikyti vitaminą C odoje.

 

Žalios daržovės

Kuo ryškesnė daržovių spalva, tuo jos naudingesnės odos būklei. Tamsiai žalios lapinės daržovės, taip pat raudonos, oranžinės ir geltonos daržovės savyje turi B-koratinų (tai vitamino A forma), likopeno ir liuteino – visas maistines medžiagas, kurios padeda apsaugoti odą nuo saulės padarytos žalos. Ir nors daugumą daržovių geriausia vartoti žalias, didesnį likopeno kiekį gausite iš pakeptų pomidorų.

 

Žuvis

Priklausomai nuo žuvų rūšies, jos yra gausus omega-3 šaltinis. Mityba, kurioje yra daug omega-3 riebalų rūgščių gali pagerinti odos būklę, sumažinti jos sausumą ir pleiskanojimą bei jautrumą saulės spinduliams.

 

Riešutai ir sėklos

Tiek riešutai, tiek sėklos gali būti geras vitamino E šaltinis, kuris patekęs į odą padeda apsaugoti ląstelių membranas ir skatina gijimą. Riešutuose ir sėklose taip pat randama mineralų, seleno, cinko ir vario, kurie apsaugo ląsteles nuo pažeidimų ir skatiną sveiką odos struktūrą.

 

Nors tikrai neatsisakysite to kas jums skanu, o mes to daryti net nepatariame, tačiau norime priminti, kad viską vartotumėte saikingai. Visos problemos, tarp kurių yra ir odos būklės pablogėjimas bei spuogų atsiradimas, prasideda tuomet kai kažko suvartojame per daug, o kažko mūsų organizme trūksta. Prisižiūrėkime ir mylėkime save, visa tai leis džiaugtis gražia ir švytinčia oda.